Aktuality


SKI MUSEUM HARRACHOV

Vážím si nadšenců, kteří ve svém volném čase dokumentují věci a dění, které jsou historicky spjaté místem, kde žijí. Mezi takové patří i harrachovská rodina Slavíků, místních lyžařských patriotů, která nelitovala času a peněz a vybudovala SKI MUSEUM, a to dokonce na takové úrovni, že se stalo oficiálním muzeem lyžařské asociace FIS. Tamní expozice představuje historii lyžařství a skoků na lyžích.  Nelehké začátky, slavná 50. léta českých skokanů vedených Zdenkem Remsou, kterým se říkalo Remsa Boys, až po nejlepší roky skoků na lyžích u nás. Ve spolupráci se Švermafilmem jsem natočil reportáž z tohoto vyhledávaného turistického místa.

Video zde….


Kořeny

František Braun (1931) se spolu s Petrem Heislerem (1949) vydali po stopách svých předků.  Rýchorský patriot ukázal Petru Heislerovi místo, kde u své tety prožíval dětství. Společně navštívili i zbytky domu v polském Niedamirowie (dříve Kunzendorfu), kde žila rodina Johana Zimmera, ve které se narodila Elizabeth, Petrova maminka.

Video zde….


60 let od položení základního kamene nového Kulturního domu

V minulém roce jsem pouze já na svých webových stránkách a vydáním dvoulistu o stavbě Národního domu vzpomněl 90 let od jeho otevření českou menšinou. (historie ND zde….) Dalším opomíjeným výročím historie našeho města je položení základního kamene nového kulturního domu, které si letos po 60 letech připomínáme.

Celý článek ….


Druhá etapa rekonstrukce silnice přes Žacléř

Video z průběhu prací na úseku křižovatka u Policie ČR po odbočku k firmě Keramtech. Jako podkres je opět použit zvukový záznam z Pražírny Martina Červíčka, kde jako host mluví o situaci v dopravě I. Adamec starosta města Trutnova.

Video zde….


Rekonstrukce silnice Prkenný Důl – Žacléř – Královec má za sebou první etapu

Konečně jsme se dočkali! První etapa rekonstrukce hlavní silnice přes naše město zdárně proběhla. V časosběrném dokumentu jsem zachytil průběh prací, jako podkres je použit audio záznam z Pražírny brig. gen. v. v. Mgr. Martina Červíčka, která se uskutečnila v restauraci Medvěd dne 19. 8. 2019 a která byla z velké části věnována právě tématu rekonstrukce této silnice.

Video zde….


Petr Heisler 70 let

Petr Heisler oslavil v úterý 23. července 2019 své životní jubileum 70 let. Přejeme mu do dalších let stálé zdraví a veselou mysl.

Schatzlar-zacler.cz a Švermafilm

 


Publicita projektu Hornického skanzenu Dolu J. Šverma

Na žádost Obecně prospěšné společnosti Důl J. Šverma jsem ve spolupráci se Švermafilmem natočil dva reklamní spoty na Hornický skanzen, které vysílá Východočeská televize V1. Jedná se o publicitu Projektu „Sociální zázemí hornického skanzenu včetně interaktivního dětského hřiště v k.ú. Lampertice“, který byl realizován z prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Video 1 zde…          Video 2 zde….


Voříškiáda 2019

Žacléřský kynologický klub pořádal v neděli  23. června ve svém areálu druhý ročník soutěže pro voříšky.

 

Video zde….


Bornfloss rock 2019

Od pátku 13. června probíhala v areálu občanského sdružení BORNFLOSS letní přehlídka hudebních skupin s názvem  BORNFLOSS ROCK 2019. Během dvou dní zde vystoupily skupiny různých žánrů a pořadatelé této akce Ruda Friede a Atila Nagy odvedli opět skvělou práci při zajištění této tradiční akce.

Video zde….